تاریخچه شرکت سامسونگ

تاریخچه شرکت سامسونگ

15:34 شنبه 19 آبان 1397 ۶۴۷۶ بازدید نویسنده اخبار و مقالات

تاریخچه شرکت سامسونگ : در معرفی شرکت سامسونگ ، مجموعه ای چند فعالیتی که با شکل گیری در کره جنوبی ، اینک در سراسر دنیا دارای شعب متعددیست و بخش قابل توجهی از تولید ناخالص ملی این کشور را نیز تشکیل می دهد نکات جالبی ذکر خواهد شد که شنیدن آن خالی از لطف نیست ، پس به مطالعه این متن می نشینیم .

در اواسط دهه شصت و هفتاد خورشیدی که بسیاری از مخاطبین این تارنما از بطن آن خارج شده و کودکی و نوجوانی خود را در آن گذرانده اند ، لوازم الکترونیکی تعریفی روشن و محدود داشتند . در این سال ها  عمده لوازم برقی که در خانه ها یافت می شد عبارت بود از تلوزیون ، ویدئو ، ضبط و رادیو و یا کنسولی ابتدایی از بازی های ویدئویی . از سویی دیگر آشپزخانه با داشتن وسایلی همچون یخچال ، اجاق گاز ، ماشین لباس شویی (که جای مدل های دستی آن در فضای باز بود) ، همزن ، چرخ گوشت و … قطب دیگری در خانه بود که می توانستیم رد پای تکنولوژی را در آن ببینیم . در میان شرایط موجود جامعه (مانند جنگ) ، پایین بودن سطح توقع مردم ، قناعت آنان ، عدم وجود تولید و توزیع کنندگان فراوان و ده ها عامل دیگر سبب شده بود تا نام برندهای وسایل الکترونیکی معتبر از انگشتان دست فراتر نرود . در روزگاری که محصولات مجموعه هایی همچون سونی ، پاناسونیک ، هیتاچی ،  توشیبا و برخی نمونه های وطنی بازار محصولی چون تلوزیون را در اختیار گرفته بودند ، نسل جدید از سخت افزارهای دیجیتالی از کره به جهانیان معرفی شد که می توان شرکت های دوو ، ال جی و سامسونگ را سرآمد آن ها دانست . اگرچه دهه ها پیش از این انقلاب ملموس در واردات سخت افزارهای دیجیتالی شرکت سامسونگ متولد شده بود ، اما این واقعه خط عطفی برای ریشه دوانی و رشد این مجموعه در ایران بود . در ادامه و با مرور گاهنمای این شرکت به مرور تاریخچه شرکت سامسونگ می پردازیم .

(برای درک بهتر تاریخ هر رویداد ، سال ها به هجری شمسی بیان شده اند )

  • دهه چهل هجری شمسی

در این سال ها (1348) شرکت سامسونگ امروزی با نام اولیه سامسونگ سانیو الکترونیکس افتتاح شده و در کمتر از یک دهه بعد به سامسونگ الکترو مکانیکس تغییر نام داد . تولید تلوزیون سیاه و سفید p3202 و صادر کردن آن به کشور پاناما از مهمترین رخدادهای این مجموعه چند ملیتی در سال های اولیه تاسیس آن , تاریخچه شرکت سامسونگ بوده است .

  • دهه پنجاه هجری شمسی

با تغییر خطی مشی سامسونگ مبنی بر تولید تلوزیون های خانگی ، خط تولید ماشین لباسشویی و یخچال نیز افتتاح شد تا این مجموعه در جهت تامین لوازم خانگی خیز بلندی بردارد . ساخت تلوزیون هایی با سرعت بالا آمدن زیاد و فروش 4 میلیون دستگاه از آن ها در پایان دهه ، سساخت اولین تلوزیون رنگی ، افتتاح اولین شعبه فرامرزی در آمریکا ، ساخت اولین نمونه های ماکروفر ، ویدئوی VHS ، کولر گازی و ادغام با سامسونگ سمی کانداکتور از مهمترین رویدادهای این دهه می باشد .

  • دهه شصت هجری شمسی

در اوایل دهه شصت هجری خورشیدی ،  مجموعه مذکور تولید تلوزیون های سیاه و سفیدش را از مرز 10 میلیون دستگاه رد کرد ، رقمی که تنها 7 سال برای دو برابر شدن زمان لازم داشت . سامسونگ پس از تاسیس اولین خط تولید فرعی خود در پرتغال ، نخستین رایانه شخصیس را نیز ساخت تا بدین وسیله خط و نشانی هم برای مجموعه های حوزه IT در آمریکا بکشد . افتتاح موسسه پیشرفت فناوری به عنوان پایگاه تحقیق و توسعه این شرکت و ساخت اولین نمونه تلفن همراه از دیگر اتفاقات قابل توجه تاریخچه شرکت سامسونگ در این دوره است .

  • دهه هفتاد هجری شمسی

با شروع این دهه ، مسئولین سامسونگ بلند پروازی های خود را بیش از پیش ادامه داده و طی این سال ها نام خود را به عنوان شرکتی خوشه ای و چند فعالیته مطرح نمودند . ساخت اولین رم های 64 و 256 مگابایتی ، مانتیور تخت 1 گیگا بایتی ، تلفن همراه پخش کننده موسیقی ، ساخت تلوزیون دو تصویری 33 اینچ و DVD-R تاریخ ، تولید بیش از 10 میلیون رباط صنعتی ، افتتاح خط تولید چین و عبور از مرز فروش 30 میلیون ماکروفر تنها گوشه ای از این دهه پربار و دوره گذار دو دوره «مدیریت نوین» بوده است .

  • دهه هشتاد هجری شمسی

در اوایل این دهه بود که نام سامسونگ را می توانستیم از دهان کوچک و بزرگ بشنویم . هرکجا که قدم می گذاشتیم اثری از سخت افزارهای این مجموعه می دیدیم و این نام برای ما دیگر تداعی کننده محصولی درجه دو از کره نبود . در این سال ها سامسونگ از رکورد فروش 100 میلیون دستگاه تلوزیون عبور کرد که رکوردی دست نیافتنی محسوب می شد . ساخت انواع حافظه های نوری ، فلش مموری ها ، تلفن همراه (به ویژه مدل خوش فروش SGH-T100) ، حافظه های NAND ، ادوات نیمه هادی ، زتبه اول فروش تلوزیون در جهان (به گونه ای که نام تلوزیون خوب با اسم سامسونگ اجین شده بود) ، ساخت کارخانه خود در روسیه ، ساخت تجهیزات نانو متری ، و ده ها محصول و پایگاه جدید بخشی از فعالیت های سامسونگ در اوایل هزاره سوم و قرن 21 را تشکیل می داد . این در حالی بود که در تاریخچه شرکت سامسونگ ، این مجموعه با حمایت مالی از بازی های المپیک 2008 و همچنین اسپانسرینگ پیراهن تیم فوتبال چلسی ، بیش از قبل در چشم مخاطبین خود می آمد .

  • دهه نود هجری شمسی

در یک دهه اخیر ، مجموعه سامسونگ با تکیه بر قدرت مراکز R&D خود که بودجه فراوانی نیز به آن تعلق می گیرد موفق به ثبت رکوردهای خارق العاده و دستاوردهای نوینی شده است . قرار گیری در رتبه نهم و هفتم با ارزش ترین برندهای تجاری دنیا  (به ترتیب2012 و 2014)، ورود گلکسی S4 به بازار ، معرفی گلکسی نود اج با لبه های منحنی ، رونمایی از اولین تلوزیون خم شوی جهان یا اولترا HD و … تنها گوشه ای از افتخارات این مجموعه است ، افتخاراتی که تمامی نداشته و با شیب صعودی در حال گسترش کیفیت و کمیت محصولات این مجموعه می باشد .

 

در پایان لازم به ذکر است که مجموعه پیش روی (دانلودرام) به عنوان سامانه دانلود رام گوشی های تلفن همراه با ارائه  دانلود رام رسمی سامسونگ آماده کمک به مصرف کنندگان محصولات این کمپانی می باشد .

 

 

دانلود آپدیت اندروید 11 سامسونگ حذف اف آر پی frp سامسونگ اندروید 10  
دیدگاه های شما ۰ دیدگاه ثبت شده است
ارسال دیدگاه
خبرنامه اشتراک

چیزی را از دست ندهید