parvaz khareji2

بهترین روش خرید بلیط برای پرواز خارجی

12:10 دوشنبه 8 شهریور 1400 ۱۸۸۰ بازدید نویسنده رپورتاژ آگهی

بهترین روش خرید بلیط برای پرواز خارجی

برای خرید بلیط پروازهای خارجی باید چه کار کنید؟ آیا برای خرید بلیط هواپیما خارجی علی بابا می‌توان به‌صورت مستقیم به شرکت هوایی مراجعه کرد؟ یا اینکه فقط باید به آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید؟ با ما همراه باشید تا بهترین روش خرید بلیط برای پروازهای خارجی را بدانید.

خرید مستقیم از شرکت‌های هواپیمایی

اولین گام برای خرید بلیط هواپیمایی، مراجعه به شرکت‌های هواپیمایی است. تا چند سال پیش، شرکت‌های هواپیمایی در ایران هم دفتر داشتند؛ اما با توجه به شرایط جدید تحریم‌های اقتصادی، دیگر خبری از دفاتر رسمی شرکت‌های هواپیمایی خارجی در ایران نیست. به همین خاطر دیگر امکان مراجعه حضوری به نمایندگی و دفاتر رسمی و معتبر شرکت‌های هواپیمایی خارجی وجود ندارد.

البته این بدان معنا نیست که نمی‌توانید به‌صورت مستقیم با شرکت‌های هواپیمایی خارجی ارتباط برقرار کنید. بلکه دیگر امکان مراجعه حضوری به دفاتر آن‌ها وجود ندارد. برای اینکه بتوانید ارتباط مستقیم با شرکت‌های خارجی داشته باشید، باید از طریق ایمیل با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید در وهله اول تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید. در وهله دوم باید کارت اعتباری خارجی یا کارت‌های بانکی خارجی داشته باشید تا بتوانید مبلغ بلیط را پرداخت کنید. در غیر این صورت حتی ارتباط مستقیم با شرکت‌های هواپیمایی برای شما مفید نخواهد بود.

خرید از طریق وبسایت‌های خارجی

برخی وبسایت‌های خارجی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها به‌راحتی اقدام به خرید بلیط هواپیمای خارجی کنید. البته باید در نظر داشته باشید که برای این کار باید اکانت کاربری معتبر بسازید. برای ساخت اکانت کاربری معتبر نیز نیاز به کارت‌های بانکی خارجی خواهید داشت.

parvaz khareji

متأسفانه کارت‌های بانکی ایرانی قابلیت پرداخت در وبسایت‌های خارجی را ندارند. حتی در صورتی که اقدام به افتتاح حساب ارزی هم کنید، با توجه به اینکه تقریباً تمامی بانک‌های کشور ما تحریم هستند، امکان پرداخت از طریق آن‌ها وجود ندارد. پس چاره چیست؟ فقط می‌توانید از افرادی کمک بگیرید که دارای کارت‌های اعتباری معتبر باشند.

البته در نظر داشته باشید در صورتی که به هر دلیلی نیازی به بازپرداخت وجه از جانب وبسایت یا شرکت هواپیمایی خارجی به شما باشد، وجه به همان کارتی که با آن خرید انجام‌شده باشد باز می‌گردد. این یعنی باید تا پایان سفر، با فردی که خرید را انجام داده در ارتباط باشید. برای مثال اگر بخواهید به هر دلیلی پرواز را کنسل کنید، مبلغ به حساب فردی که خرید را انجام داده بازگشت داده می‌شود.

البته امکان خرید برخی کارت‌های اعتباری خارجی از شرکت‌های مختلف داخلی وجود دارد؛ اما باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. در وهله اول اینکه مبلغی را باید بابت کارمزد به ازای هر دلار پرداخت کنید. نرخ دلار بر اساس نرخ حواله همان روز محاسبه می‌شود. همچنین باید مبلغی را بابت دریافت خود کارت اعتباری پرداخت نمایید.

در ضمن باید در نظر داشته باشید که برای خرید از وبسایت هر کشور، باید کارت اعتباری شما قابلیت خرید از آن کشور را داشته باشد. برای مثال اگر کارت اعتباری شما اسپانیایی باشد، امکان دارد که قابلیت خرید از شرکت‌های ترک را نداشته باشد. پس حتماً باید درباره این موضوع نیز با شرکت‌هایی که خدمات فروش کارت اعتباری را انجام می‌دهند صحبت کنید. در غیر این صورت پول خودتان را برای خرید یک کارت اعتباری که هیچ ارزشی ندارد هدر می‌دهید.

parvaz khareji2

خرید از طریق آژانس‌های مسافرتی داخلی

تمامی آژانس‌های مسافرتی که خدمات پرواز خارجی ارائه می‌دهند، به وبسایت‌های رزرو و خرید بلیط‌های هواپیمایی شرکت‌های مختلف خارجی دسترسی دارند. به این ترتیب می‌توانند در کمترین زمان ممکن با بهترین نرخ برایتان اقدام به خرید بلیط هواپیما کنند. برخی آژانس‌های مسافرتی فقط به‌صورت حضوری و برخی دیگر به‌صورت اینترنتی و غیرحضوری فعالیت می‌کنند.

در حال حاضر با توجه به شرایط ترافیک و فشردگی زمان کار، بهتر است با کمک آژانس‌های مسافرتی که به‌صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند، اقدام به خرید بلیط هواپیمای خودتان کنید. البته حتماً پیش از خرید و پرداخت مبلغ، درباره اعتبار آژانس مسافرتی تحقیق کنید. برخی آژانس‌های مسافرتی همانند وبسایت علی‌بابا، در سطح کشور اعتبار بسیاری دارند و تمام مجوزهای لازم را به دست آورده‌اند. بهتر است از طریق چنین آژانس‌هایی اقدام کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

خرید از طریق آژانس‌های مسافرتی داخلی مزایای بسیای دارد. مهم‌ترین مزیت خرید از طریق این آژانس‌ها، استفاده از پشتیبانی آن‌ها است. برای مثال در صورتی که خرید بلیط پرواز خارجی را از طریق علی‌بابا انجام دهید، به‌صورت 24 ساعته از پشتیبانی آن بهره‌مند خواهید شد.

به این ترتیب در صورتی که بخواهید مقصد یا زمان پرواز دهید یا حتی اگر بخواهید پرواز را به‌صورت کامل کنسل کنید، می‌توانید از پشتیبانی علی‌بابا کمک بگیرید و نیازی نیست که خودتان با شرکت مسافربری خارجی ارتباط برقرار نمایید. همچنین در صورتی که مبلغی به حسابتان عودت بخورد، به حساب آژانس مسافرتی عودت داده خواهد شد و می‌توانید مبلغ را از طریق همان آژانس دریافت نمایید.

پس در نهایت می‌توان گفت که بهتر است برای خرید بلیط پروازهای خارجی چه از شرکت‌های داخلی و چه از شرکت‌های خارجی، از آژانس‌های مسافرتی معبتر داخلی کمک بگیرید. قطعاً اطلاعات، ارتباطات و تجربیات این آژانس‌ها از مسافران بیشتر است و می‌توانند به بهترین شکل از مسافران خود پشتیبانی کنند. پشتیبانی مهم‌ترین موضوع در پروازهای خارجی است. با کمک آژانس‌های مسافرتی دیگر استرس مشکلات مختلف را نخواهید داشت.

دانلود آپدیت اندروید 11 سامسونگ حذف اف آر پی frp سامسونگ اندروید 10  
دیدگاه های شما ۰ دیدگاه ثبت شده است
ارسال دیدگاه
خبرنامه اشتراک

چیزی را از دست ندهید