تبدیل پسوند lz4 به ext4 img در رام اندروید 8 سامسونگ

تبدیل پسوند lz4 به ext4 و اکسترکت آن در رام اندروید 8 سامسونگ

۸:۱۳ دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۴۹۲۶ بازدید نویسنده آموزش های مفید

شرکت سامسونگ در اندروید ۸ ( و احتمالاً در اندروید ۹ ) از الگوریتم فشرده سازی خاصی برای فایل های موجود در فریمورهای خود استفاده کرده است و فرمت ext4 و img جای خود را به پسوند ناشناخته lz4 داده است؛ پسوندی که بیشتر در لینوکس مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت عادی و در حال حاضر فرمت lz4 با هیچ برنامه ای در ویندوز قابل باز کردن نیست و لذا میبایست این فرمت را با استفاده از یک برنامه خاص که در زیر معرفی خواهیم کرد به همان پسوند ext4 و در صورت نیاز به img تبدیل کنیم.

برای این کار ابتدا برنامه روبرو را با توجه به نوع ویندوزتان دانلود کنید : LZ4 v1.8.2 Win64      LZ4 v1.8.1 Win32

بعد از دانلود و اکسترکت برنامه فوق، آنرا به درایور C انتقال می دهیم سپس برای اجرای آن در همان پوشه مربوطه و در یک قسمت سفید در حالیکه Shift را نگه داشته ایم کلیک راست می کنیم و گزینه Open Powershell window را برمی گزینیم؛ همانند تصویر زیر :

تبدیل پسوند lz4 به ext4 و اکسترکت آن در رام اندروید 8 سامسونگ

بعد از اجرای برنامه، کلمه cmd را تایپ کرده و Enter را بفشارید؛ حالا فایل system.img.ext4.lz4 که از رام مورد نظرتان استخراج کرده اید را به پوشه برنامه LZ4 (تصویر زیر) انتقال دهید :

تبدیل پسوند lz4 به ext4 و اکسترکت آن در رام اندروید 8 سامسونگ

اکنون در خط فرمان CMD عبارت lz4.exe -d system.img.ext4.lz4 system.img.ext4 را تایپ کنید؛ اگر همه چیز بدرستی پیش برود همانند تصویر زیر ملاحظه خواهید کرد که فایل system.img.ext4 در همان پوشه و بعد از اتمام فرآیند ظاهر خواهد شد. این پروسه حدود ۱ دقیقه به طول می انجامد ( توجه : اگر می خواهید فایل نهایی با پسوند img باشد کافیست عبارت فوق را بصورت lz4.exe -d system.img.ext4.lz4 system.img تایپ کنید )

تبدیل پسوند lz4 به ext4 و اکسترکت آن در رام اندروید 8 سامسونگ

در پایان یادآور می شویم که این کار را می توانید برای سایر فایلها نیز انجام دهید فقط کافیست فایل مورد نظر را نیز به پوشه lz4 انتقال دهید و در محیط cmd نیز نام فایل جدید را تایپ کنید. به عنوان مثال برای تبدیل boot.img.lz4 به boot.img کافیست بعد از انتقال آن به پوشه مذکور، در خط فرمان، عبارت lz4.exe -d boot.img.lz4 boot.img را تایپ کنید تا به سرعت کار تبدیل فرمت lz4 به img انجام شود؛ توصیه می کنیم برای جلوگیری از درج اشتباه کد مذکور، آن را کپی پیست کنید. موفق باشید…

حذف frp با فایل کامبینیشن سامسونگ   دانلود رام اندروید 8  

دیدگاه های شما ۰ دیدگاه ثبت شده است

ارسال دیدگاه

خبرنامه اشتراک

چیزی را از دست ندهید